logo.png
_MG_4437.jpg

29. 6. 2021, 19.30 I Kostel sv. Vavřince I Praha

ROMANOVSKÁ TICHÝ HRUBÝ & BLAŽÍKOVÁ & KUGEL

Stará hudba v novém hávu? Nová hudba ve starém? Něco úplně jiného? Na tyto otázky odpoví možná trochu nečekané spojení sopranistky Hany Blažíkové, bubeníka Klausa Kugela

a improvizačního tria Romanovská Tichý Hrubý. Kromě volné improvizace přináší i improvizace na témata starých písní Xicoci conetzintle Gaspara Fernandese (1566–1629), Triste plaisir et douleureuse joye Gillese Binchoise (1400–1460), Rosa das rosas ze sbírky písní Cantigas de Santa Maria z druhé poloviny 13. století či tradiční japonskou píseň Gion Kouta, obvykle hranou a tančenou kjótskými gejšami.

StickMenPromo1c.jpg

23. 10. 2021, Sono Centrum, Brno I 24. 10. 2021, Divadlo Archa, Praha
THE CRIMSON MARATHON

V říjnu odstartuje unikátní projekt The Crimson Marathon, který vznikl se souhlasem zakladatele King Crimson Roberta Frippa exkluzivně pro festival Prague Music Performance. Od letošního roku se začnou představovat jednotliví členové King Crimson, a to jak v hudbě této legendární skupiny, tak i se svými vlastními projekty. Na prvním maratonu vystoupí hvězdná sestava – houslista David Cross, saxofonista Mel Collins, hráč na stick Tony Levin, bubeník Pat Mastelotto, kytarista  Markus Reuter.