ML banner.jpg

19. září od 17 hod. se v Sále Martinů na Akademii múzických umění uskuteční vzpomínkový koncert na klavíristu a pedagoga Miroslava Langera (1945–2010). Na koncertě vystoupí dva bývalí studenti doc. Langera, Jan Bartoš a Miroslav Sekera. Na koncertě zazní skladby výběr ze skladeb Claude Debussyho, Po zarostlém chodníčku Leoše Janáčka a čtyřruční Fantasie f moll Franze Schuberta. Koncert pořádá Prague Music Performance ve spolupráci s Akademií múzických umění v Praze. Vstupenky jsou v předprodeji v síti Via Musica.

4. října se v pražském kostele sv. Vavřince uskuteční večer volně improvizované hudby. Na koncertě vystoupí trio Romanovská Tichý Hrubý s německým bubeníkem Klausem Kugelem a varhanice Jiřina Dvořáková Marešová v duu s klarinetistou a zpěvákem Matoušem Vlčinským. Na konci se oba soubory spojí v „okamžikem inspirované a formované“ improvizaci. Součástí koncertu bude i křest nového cd tria Romanovská Tichý Hrubý s názvem Bylo to právě, jehož kmotrem bude klavírista Jan Bartoš. Koncert pořádá mezinárodní festival Prague Music Performance. Vstupenky jsou v předprodeji v síti GoOut.

PŘESUNUTO – Koncert je přesunout na 24. 10. 2021. Vstupenky zůstávají v platnosti.

 

7. listopadu odstartuje v pražském Divadle Archa unikátní projekt The Crimson Marathon, který vznikl se souhlasem zakladatele King Crimson Roberta Frippa exkluzivně pro organizaci Prague Music Performance a Divadlo Archa. Již od letošního listopadu se začnou představovat jednotliví členové King Crimson, a to jak v hudbě této legendární skupiny, tak i se svými vlastními projekty. Na prvním tříhodinovém maratonu vystoupí hvězdná sestava – houslista David Cross, saxofonista Mel Collins, hráč na stick Tony Levin, bubeník Pat Mastelotto a kytarista  Markus Reuter.