ML banner.jpg

19. září se na Akademii múzických umění uskutečnil mistrovský kurz

a vzpomínkový koncert na klavíristu a pedagoga Miroslava Langera (1945–2010). Na koncertě vystoupí dva bývalí studenti doc. Langera, Jan Bartoš a Miroslav Sekera. Na koncertě zazní skladby výběr ze skladeb Claude Debussyho, Po zarostlém chodníčku Leoše Janáčka a čtyřruční Fantasie f moll Franze Schuberta. Koncert pořádá Prague Music Performance ve spolupráci s Akademií múzických umění v Praze.

Vstupenky jsou v předprodeji v síti Via Musica.

4. října se v pražském kostele sv. Vavřince uskuteční večer volně improvizované hudby. Na koncertě vystoupí trio Romanovská Tichý Hrubý s německým bubeníkem Klausem Kugelem a varhanice Jiřina Dvořáková Marešová v duu s klarinetistou a zpěvákem Matoušem Vlčinským. Na konci se oba soubory spojí v „okamžikem inspirované a formované“ improvizaci. Součástí koncertu bude i křest nového cd tria Romanovská Tichý Hrubý s názvem Bylo to právě, jehož kmotrem bude klavírista Jan Bartoš. Koncert pořádá mezinárodní festival Prague Music Performance. Vstupenky jsou v předprodeji v síti GoOut.

PŘESUNUTO

!!! Koncerty jsou přesunuty na 23. 10. 2021 (SONO Centrum Brno) a 24. 10. 2021 (Divadlo Archa) 

 

23 - 24. října 2021 odstartuje v brněnském SONO Centru a v pražském Divadle Archa unikátní projekt The Crimson Marathon, který vznikl se souhlasem zakladatele King Crimson Roberta Frippa exkluzivně pro organizaci Prague Music Performance. Již od letošního listopadu se začnou představovat jednotliví členové King Crimson, a to jak v hudbě této legendární skupiny, tak i se svými vlastními projekty. Na prvním tříhodinovém maratonu vystoupí hvězdná sestava – houslista David Cross, saxofonista Mel Collins, hráč na stick Tony Levin, bubeník Pat Mastelotto a kytarista  Markus Reuter.

PŘESUNUTO

!!!O novém termínu vás budeme co nejdříve informovat

 

Americký klavírista Uri Caine pro mezinárodní festival Prague Music Performance zkomponoval skladbu s názvem Nein!, která v Praze zazní ve světové premiéře. Na koncertě dále zazní české premiéry kompozice Book of Angels amerického experimentátora Johna Zorna, a Diabelli Variations - Cainova úprava slavné kompozice Ludwiga van Beethovena. Talentovaný následník filadelfské klavírní školy Uri Caine už

v devadesátých letech proslul, když jako kurátor benátského bienále odvážně voperoval do Verdiho Othella mouřenínskou kostelní hudbu. Později se stal součástí newyorské downtown scény a myšlenkově zapadl do kruhu experimentátorů z Knitting Factory. Uri Caine je hudebník s mimořádně širokým stylovým záběrem. Má velmi důkladné klasické hudební vzdělání i významnou praxi jazzového klavíristy. Podobně vypadá jeho diskografie: Uri Caine se netají tím, že jedním z jeho vzorů byl jazzový výstředník Thelonious Monk, svůj vztah k ranému jazzu z počátku minulého století projevil natočením alba Sidewalks In New York, věnuje se klasické hudbě, ale slavná díla si adaptuje po svém.
Centrum současného umění DOX