logo_pmp_origin.tif

Mezinárodní festival a institut Prague Music Performance v roce 2010 založili klavírista Jan Bartoš a Zenon Fishbein
z newyorské Manhattan School of Music. PMP vychází
z organického spojení festivalu a vzdělávací instituce. Tematicky propojuje koncerty, workshopy, přednášky
a residence významných umělců. PMP se zaměřuje na klasickou, jazzovou a experimentální hudbu, do svých projektů integruje i další umělecké oblasti jako jsou výtvarné, filmové
a slovesné umění.
 
Během osmi let existence na PMP vystoupilo mnoho významných umělců např. Alfred Brendel, Anthony Braxton, Brad Mehldau, John Zorn, Murray Perahia, Ivan Moravec, Phantasm, Quatuor Diotima, Garth Knox, Barry Guy and Maya Homburger, Miroslav Srnka, Mahan Esfahani, Saleem Ashkar, Esperanza Spalding, Roland Dahinden, Dave Douglas, Greg Cohen, Joey Baron, Ikue Mori, Mary Halvorson, John Medeski, Marc Ribot, Kenny Wollesen, Julian Lage, Peter Evans, Thurston Moore, Adrian Belew, David Thomas, Einstürzende Neubauten, Jarboe, a mnoho dalších. 
 
Mimořádně talentovaným studentům PMP poskytuje možnost studovat pod vedením významných umělců a pedagogů.
V návaznosti na workshopy poté studenti vystupují v rámci festivalových koncertů. PMP tak pomáhá mladým talentům zapsat se do povědomí široké odborné veřejnosti.


PMP úzce spolupracuje i s jinými uměleckými institucemi, jako je např. Česká filharmonie, Pražské jaro, Struny podzimu, Americké jaro, Národní galerie v Praze, Akademie múzických umění, Ministerstvo zahraničních věcí ČR, Národní filmový archiv, Rakouské kulturní fórum, Centrum pro současné umění DOX, Divadlo Archa ad.


Činnost Prague Music Performance podporuje Ministerstvo kultury ČR, Státní fond ČR, Magistrát hl. m. Prahy a Pamela Stacy Fund.

                                     

Osobně mohu potvrdit, že úroveň PMP je vynikající. Podporuji snahu organizátorů vytvořit v našem hlavním městě stálou tradici tohoto prestižního mezinárodního projektu. S potěšením přijímám záštitu nad Prague Music Performance.

Ivan Moravec​

 

Mladí organizátoři do Prahy přinášejí tolik potřebné mezinárodní workshopy a společně s nimi světové osobnosti. Mám radost, že talentovaní čeští studenti mají možnost pracovat s těmito mistry

a PMP bude jejich startem k mezinárodním úspěchům. S radostí přijímám záštitu nad tímto projektem.

Josef Suk​​

 

Prague Music Performance je vynikající festival v nádherném městě se skvělými lidmi!

Alfred Brendel 

 

Bravo Prague Music Performance! Nádherná idea v jedinečném městě.

Leon Fleisher​

 

Prague Music Performance patří mezi moje oblíbené festivaly. Jedno z nejlepších míst na celém světě!

Adrian Belew​

 

PMP je skvělý festival!

Brad Mehldau

 

Ohromně jsme si to užili! Úplně nás to tu rozložilo…ale určitě se tu zase brzy dáme dohromady. Tak někdy příště!

Esperanza Spalding​​

 

Ta nejlepší pohostinnost a nejpříjemnější publikum, které jsme doposud zažili. Máme vás moc rádi!

Thurston Moore

 

Na světě dnes existuje tisíce festivalů a je mezi nimi těžké uspět. Prague Music Performance se to daří! Zápal Jana Bartoše i jeho týmu zaručuje úspěchy! Atmosféra na PMP je příkladná. Domnívám se, že Česká republika může být na tuto organizaci náležitě hrdá!

Tamás Vásáry

 

Maraton skladeb Johna Zorna se tu s největší pravděpodobností nebude opakovat: pořádající festival Prague Music Performance tím českou metropoli přesto na chvilku přiblížil standardům Labské filharmonie v Hamburku nebo Philharmonie de Paris, kde se stejná akce uskutečnila dřív.

Aktuálně.cz​​