KDO JSME

Mezinárodní institut a festival Prague Music Performance v roce 2010 založili klavírista Jan Bartoš a Zenon Fishbein /Manhattan School of Music v New Yorku/. Uměleckého patronátu nad PMP se tehdy ujali Ivan Moravec a Josef Suk. Projekt vychází z organického spojení festivalu a vzdělávací instituce. PMP tématicky propojuje koncerty, master classes, workshopy, přednášky a rezidence. Zaměřuje se na klasickou, jazzovou, a experimentální hudbu, zároveň do svých projektů integruje další umělecké oblasti jako jsou výtvarné, filmové a slovesné umění. Během osmi let existence na PMP vystoupilo mnoho významných umělců např. Alfred Brendel, John Zorn, Brad Mehldau, Murray Perahia, Ivan Moravec, Leon Fleisher, Phantasm, Quatuor Diotima, Miroslav Srnka, Garth Knox, Esperanza Spalding, Marc Ribot, John Medeski, Thurston Moore, Adrian Belew, Einsturzende Neubauten, Pere Ubu, The King Crimson ProjeKCt, Floex a mnoho dalších. Naši činnost podporuje Ministerstvo kultury ČR, Státní fond ČR, Magistrát hl. m. Prahy a Pamela Stacy Fund.

 

S KÝM SPOLUPRACUJEME
PMP úzce spolupracuje s jinými uměleckými institucemi, jako je např. Česká filharmonie, Pražské jaro, Struny podzimu, Národní galerie v Praze, Akademie múzických umění, Ministerstvo zahraničních věcí ČR, Národní filmový archiv, Rakouské kulturní fórum a Aficionado.

KOHO PODPORUJEME
Talentovaným studentům, jimž nedostatek finančních prostředků znemožňuje studovat na světových konzervatořích

a vysokých školách, PMP poskytuje možnost pracovat s významnými umělci a pedagogy. V návaznosti na workshopy poté tito studenti vystupují v rámci koncertního cyklu s názvem Debut. Pomáháme tak mladým talentům zapsat se do povědomí široké i odborné veřejnosti.

PMP FESTIVAL

PHANTASM
BRAD MEHLDAU TRIO
ESPERANZA SPALDING
JOHN ZORN
GARTH KNOX
FRANCESCO TRISTANO
Recital at La Fabrika
ADRIAN BELEW
THURSTON MOORE
BLIXA BARGELD
Show More

PMP INSTITUT

© 2023 by ARTISTS COOPERATIVE. Proudly created with Wix.com

JOHN ZORN