Prague Music Performance je mezinárodní institut, který v roce 2010 založil český klavírista Jan Bartoš společně s významným americkým klavíristou a pedagogem Zenonem Fishbeinem (Manhattan School of Music v New Yorku). PMP tématicky propojuje koncerty, workshopy, přednášky a residence významných umělců. Zaměřuje se primárně na klasickou, jazzovou a experimentální hudbu, do svých projektů integruje i další umělecké oblastí jako jsou výtvarné a filmové umění.

 

Během desíti let existence institut spolupracoval s mnoha významnými osobnostmi např. Alfred Brendel, John Zorn, Brad Mehldau, Murray Perahia, Ivan Moravec, Phantasm, Quatuor Diotima, Miroslav Srnka, Mahan Esfahani, Esperanza Spalding, Marc Ribot, John Medeski, Francesco Tristano, Garth Knox, Thurston Moore, Einsturzende Neubauten, Pere Ubu, King Crimson, a mnoho dalších.

Mimořádně talentovaným studentům poskytujeme možnost studovat pod vedením významných umělců

a pedagogů. V návaznosti na workshopy poté studenti vystupují v rámci našich koncertních cyklů. Pomáháme tak mladým talentům zapsat se do povědomí široké i odborné veřejnosti.

 

Na našich projektech úzce spolupracujeme i s jinými uměleckými institucemi a festivaly jako je např. Česká filharmonie, Pražské jaro, Struny podzimu, Struny dětem, Národní galerie v Praze, Akademie múzických umění, Ministerstvo zahraničních věcí ČR, Národní filmový archiv, Supraphon a Rakouské kulturní fórum.

Činnost institutu podporuje Ministerstvo kultury ČR, Státní fond ČR, Magistrát hl. m. Prahy a Pamela Stacy Fund.
 

Informace o organizaci:

Prague Music Performance, z.s.

Bílkova 132/4

Praha 1

11000

IČ: 22763511

e-mail: info@pmpif.org