KDO JSME

Mezinárodní institut a festival Prague Music Performance v roce 2010 založili klavírista Jan Bartoš a Zenon Fishbein /Manhattan School of Music v New Yorku/. Uměleckého patronátu nad PMP se tehdy ujali Ivan Moravec a Josef Suk. Projekt vychází z organického spojení festivalu a vzdělávací instituce. PMP tématicky propojuje koncerty, master classes, workshopy, přednášky a rezidence. Zaměřuje se na klasickou, jazzovou, a experimentální hudbu, zároveň do svých projektů integruje další umělecké oblasti jako jsou výtvarné, filmové a slovesné umění. Během osmi let existence na PMP vystoupilo mnoho významných umělců např. Alfred Brendel, John Zorn, Brad Mehldau, Murray Perahia, Ivan Moravec, Leon Fleisher, Phantasm, Quatuor Diotima, Miroslav Srnka, Garth Knox, Esperanza Spalding, Marc Ribot, John Medeski, Thurston Moore, Adrian Belew, Einsturzende Neubauten, Pere Ubu, The King Crimson ProjeKCt, Floex a mnoho dalších. Naši činnost podporuje Ministerstvo kultury ČR, Státní fond ČR, Magistrát hl. m. Prahy a Pamela Stacy Fund.

 

S KÝM SPOLUPRACUJEME
PMP úzce spolupracuje s jinými uměleckými institucemi, jako je např. Česká filharmonie, Pražské jaro, Struny podzimu, Národní galerie v Praze, Akademie múzických umění, Ministerstvo zahraničních věcí ČR, Národní filmový archiv, Rakouské kulturní fórum a Aficionado.

KOHO PODPORUJEME
Talentovaným studentům, jimž nedostatek finančních prostředků znemožňuje studovat na světových konzervatořích

a vysokých školách, PMP poskytuje možnost pracovat s významnými umělci a pedagogy. V návaznosti na workshopy poté tito studenti vystupují v rámci koncertního cyklu s názvem Debut. Pomáháme tak mladým talentům zapsat se do povědomí široké i odborné veřejnosti.

PMP FESTIVAL

PHANTASM
BRAD MEHLDAU TRIO
ESPERANZA SPALDING
JOHN ZORN
GARTH KNOX
FRANCESCO TRISTANO
Recital at La Fabrika
ADRIAN BELEW
THURSTON MOORE
BLIXA BARGELD
Show More

PMP INSTITUT

REFERENCE

Prague Music Performance má bezpochyby světové parametry a zařadil se mezi nejvýznamnější pražské kulturní akce. Organizační tým PMP si skutečně zaslouží to nejvyšší uznání.

Harmonie

Osobně mohu potvrdit, že úroveň PMP je vynikající. Podporuji snahu organizátorů vytvořit v našem hlavním městě stálou tradici tohoto prestižního mezinárodního projektu. S potěšením přijímám záštitu nad Prague Music Performance.

Ivan Moravec

Mladí organizátoři do Prahy přinášejí tolik potřebné mezinárodní workshopy a společně s nimi světové osobnosti hudby. Mám radost, že talentovaní čeští hudebníci mají možnost pracovat s těmito mistry a festival bude jejich startem  mezinárodním úspěchům. S radostí přijímám záštitu nad tímto projektem.

Josef Suk

Prague Music Performance je vynikající organizace v nádherném městě se skvělými lidmi!

Alfred Brendel  

Ten nejobětavější a nejzapálenější tým, jaký jsem kdy poznal, vytvořil v Praze jako mávnutím kouzelného proutku cosi úžasného. Lidé kolem Prague Music Performance jsou vášniví milovníci umění a lidé se srdcem na dlani. Ať dál nesou pochodeň toho, co vytvořili - ovzduší lásky a nejvyšší úrovně vzdělávání!

Andrei Gavrilov

PMP mohu jen doporučit a popřát mu, ať se těší zasloužené podpoře!

Paul Badura-Skoda

Bravo Prague Music Performance! Nádherná idea v jedinečném městě.

Leon Fleisher

Na světě dnes existuje tisíce festivalů a je mezi nimi těžké uspět. Prague Music Performance je jedním z nemnoha, kterým se to daří! Zápal Jana Bartoše i jeho týmu zaručuje úspěchy! Atmosféra na PMP je příkladná. Domnívám se, že Česká republika může být na tuto organizaci náležitě hrdá!

Tamás Vásáry

Prague Music Performance přivádí do Prahy velké hudební osobnosti z celého světa.

Ivan Klánský

Prague Music Performance zaslouží jakoukoliv možnou pozornost a podporu! Přináší do Prahy mezinárodní workshopy vrcholné úrovně, které dosud v hlavním městě chyběly. PMP bezpochyby obohacuje pražský kulturní život, stejně jako přináší možnost mezinárodních zkušeností na domácí půdě mladým českým hudebníkům.

Jiří Bárta

Považuji tento projekt za velmi ambiciózní a přínosný pro českou kulturu.

Ivan Ženatý

PMP je skvělá organizace!

Brad Mehldau

Ohromně jsme si to užili! Úplně nás to tu rozložilo…ale určitě se tu zase brzy dáme dohromady. Tak někdy příště!

Esperanza Spalding

Prague Music Performance patří mezi moje oblíbené festivaly. Jedno z nejlepších míst na celém světě!

Adrian Belew

Díky, že jste se o nás postarali! Ta nejlepší pohostinnost a nejpříjemnější publikum, které jsme doposud na turné zažili. Máme vás moc rádi!

Thurston Moore

Děkujeme vám za skvělé zajištění koncertu a podporu! Moc jsme si to v Praze užili!

Einstürzende Neubauten

Prague Music Performance vyvíjí soustavnou činnost na vysoké profesionální úrovni. Kromě místa působnosti svým dopadem přináší jednoznačný prospěch celému pražskému kulturnímu životu. Za dobu několika let své existence PMP potvrdil své odborné a umělecké kvality a přínos svých projektů. Komise hodnotí kladně rovněž edukační rovinu, kterou PMP přináší. Tento vysoce koncepční a zdařilý projekt doporučujeme výrazně podpořit.

hodnocení odborné komise Magistrátu hl. m. Prahy

 

© 2023 by ARTISTS COOPERATIVE. Proudly created with Wix.com

PHANTASM